Maj

Witamy Maj i witamy nową grupę Ważek czyli grupę przedszkolną naszych dzielnych i uśmiechniętych Starszaków 😄

Maj zapowiada się bardzo obfity w atrakcje, które wszyscy bardzo lubimy, a zaczniemy od Dnia Strażaka, w którym na pewno nie zabraknie zabaw z wodą oraz przybliżeniu tego ważnego zawodu.
We wtorek, 09.05 będziemy wspólnie świętować Dzień Unii Europejskiej podczas którego poznamy flagę EU, będziemy poszukiwać gwiazdek oraz doskonalić umiejętność przeliczania.

12 maj przybliży nam zawód Pielęgniarki. Tego Dnia nasz żłobek odwiedzi pielęgniarka, która opowie Dzieciom o swoim zawodzie oraz pokaże niezbędne atrybuty towarzyszące jej w trakcie pracy.

W poniedziałek, 15 maja będziemy świętować wyjątkowy dzień – Dzień Rodziny, jest to również Dzień Niezapominajki wiec z tej okazji zapraszamy nasze Maluchy w niebieskich strojach, a każde rodzinne zdjęcie będzie miłym punktem wyjścia do rozmów o najważniejszym środowisku małego człowieka.

Końcówka maja będzie obfita w dni zwierząt, będziemy obchodzić Dzień Pszczół, Żółwia, Ślimaka oraz Bociana. Poznamy bliżej te różnorodne zwierzęta, a nasz korytarz będzie bogaty w piękne prace plastyczne.

Oczywiście będziemy pamiętać o najważniejszym święcie w maju czyli Dniu Matki ale tutaj pozostawimy szczegóły dotyczące tego dnia w sekrecie 😉 Możemy jedynie przypomnieć wszystkim Tatom, aby pamiętali o pięknych kwiatach!

Kwiecień

Kwiecień rozpoczniemy kolorowo, a wszystko za sprawą Światowego Dnia Tęczy! W poniedziałek mile widziany każdy tęczowy akcent, ponieważ tego dnia motywem przewodnim w naszych pracach plastycznych i zabawach będzie tęcza!

W kolejne dni zapraszamy wszystkich Rodziców na bobasowe warsztaty wielkanocne, podczas których każda grupa wraz ze swoimi wychowawcami będzie miała okazję wykonać unikatowe ozdoby Wielkanocne.
Grupa Motylków – wtorek, grupa Biedronek – środa, Grupa Pszczółek – czwartek. Warsztaty odbywają się w godzinach 16:00-17:00, w sali Motylków.

Przypominam, że w Wielki Piątek żłobek funkcjonuje w skróconych godzinach pracy, tj do godziny 15:00, zaś w Poniedziałek Wielkanocy żłobek jest zamknięty.

Środa, 12.04. i przypadający na tę datę Dzień Czekolady będzie idealną okazją do zorganizowania warsztatów kulinarnych podczas których, wraz z Maluchami będziemy robić zdrową czekoladę z daktyli – hmmm, place lizać, będzie pysznie 😄

W piątek, 21.04 będziemy celebrować, przypadający w sobotę, Światowy Dzień Ziemi. Prosimy, aby nasze Maluchy w piątek miały ubranka nawiązujące kolorami do barw naszej planety – zielony i niebieski, a my zadbamy o dobrą zabawę!

Ostatni tydzień kwietnia rozpoczniemy Światowym Dniem Książki, w ramach którego wybierzemy się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki, a może nawet sami zostaniemy autorami i stworzymy nasze książki.

Wtorek w naszym żłobku będzie dniem wyjątkowym, w wszystko za sprawą Dnia Pingwina. Mamy nadzieję, że zabawy sensoryczne, które zaplanowaliśmy na ten dzień będą dla Dzieci wyjątkową okazją do uśmiechu i doświadczania świata wszelkimi zmysłami.

W ostatni czwartek kwietnia wybierzemy się na wycieczkę do kwiaciarni, aby zgłębić tajniki wyjątkowego i kolorowego zawodu jakim jest zawód florysty. Będzie pięknie, będzie pachnąco, będzie kolorowo!

Mamy nadzieję, że zaplanowane atrakcje będą okazją do niejednego Dziecięcego uśmiechu, zdziwienia czy zainteresowania.

Marzec

Marzec zaczniemy od Dnia Pisarza, podczas którego głównym bohaterem będzie książka! a jak wszyscy doskonale wiemy książka bawi, uczy, rozwija wyobraźnię oraz przekazuje podstawowe wartości. Głównym celem obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy w naszym żłobku będzie rozbudzenie czytelniczych zainteresowań wśród dzieci. Jest to również doskonała okazja żeby każdy Maluch tego dnia przyniósł swoją ulubioną pozycję do żłobka.

Dnia 5 marca obchodzimy Światowy „Dzień Dentysty”. Tego dnia nasze Maluchy będą miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Środa, 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Święto to daje okazję do wpojenia dzieciom szacunku do innych oraz potrzebę dbania o siebie nawzajem.

14 marca będziemy świętować Dzień Robaka. Jest to idealna okazja aby zwiększyć świadomość dzieci na temat insektów. Maluchy dowiedzą się jak żyją różne owady oraz jakie mają pozytywne i negatywne cechy. Jest to idealny moment aby podkreślić , że wszystkie insekty odgrywają w naszym życiu i nie są tylko po to aby zaszkodzić roślinkom lub ludziom. Świętowanie tego dnia pozwoli nam oswoić dzieci z tym, że robaki istnieją i wcale nie trzeba się ich bać.

W Bobasowie 15 marca będziemy obchodzić nietypowe święto czyli Dzień Piekarza i Cukiernika. To oni dbają o to, abyśmy codziennie rano mogli kupić świeże i ciepłe pieczywo. Z tej okazji nasi dzielni Żłobkowicze będą mieli okazję wcielić się w rolę piekarza i przygotować pyszne przekąski na podwieczorek.

A już w czwartek, 16.03 szukajcie w naszym żłobku Pand, ponieważ tego dnia to właśnie te niezwykłe zwierzęta będą motywem przewodnim naszych zabaw i prac plastycznych

18 marca to Światowy Dzień Recyklingu, my przygotujemy nasze Maluchy do tego dnia juz w piątek, 17 marca.

Recykling – to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Światowy Dzień Recyklingu w Bobasowie stanie się kolejną okazją, by kształcić u dzieci wrażliwość ekologiczną poprzez zabawy ruchowe, spostrzegawcze i manualne. Tego dnia zapraszamy naszych żłobkowiczów w zielonych ubraniach 😄

Poniedziałek, 20.03. zapowiada się bardzo skocznie, a wszystko za sprawą dnia żaby! zabawy ruchowe będą główną atrakcją tego dnia.

21 marca w Bobasowie będziemy świętować Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci będą malować wiosenne kwiaty, sadzić cebulki kwiatowe i obserwować zmiany jakie zachodzą w przyrodzie gdy rozpoczyna się wiosna.

23 marca w naszym żłobku odbędzie się Dzień Wody. W tym dniu zachęcamy aby dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Wspólnie odkryjemy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Połączymy zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznają wędrówkę kropel wody i dowiedzą się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzymy się wodzie. Będziemy badać rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Będziemy rozpoznawać odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…

W ostatnią sobotę marca zachęcamy Państwa do rodzinnych warsztatów kulinarnych wraz z Dziećmi w ramach celebrowania niezwykle ważnego święta jakim jest Dzień Gofra. Każde zdjęcie ze wspólnego „gofrowania” niezwykle nas ucieszy, że również w sobotę o nas pamiętacie 😉

27 marca będziemy świętować Dzień Teatru. Tego dnia dowiemy się jak należy zachować się w teatrze. Dzieci będą uczestniczyć w zabawach ruchowych. Zostaną aktorami i wcielą się w różne postacie oraz będą odgrywać różne scenki z wykorzystaniem pacynek zakładanych na palce. Tego dnia będziemy mieli okazję rozwinąć swoją wyobraźnię oraz poszerzyć wiedzę na temat teatru. Najstarsza grupa wybierze się na wycieczkę do pobliskiej Biblioteki.

31 marca w Bobasowie będziemy obchodzić Światowy Dzień Budyniu. Z tej właśnie okazji dzieci dowiedzą się, z jakich składników robi się budyń, a następnie, z pomocą pań, przygotują pyszny deser budyniowy. Jest to również doskonała okazja do zabaw sensorycznych, których z pewnością nie zabraknie w naszych salach.

Mam nadzieję, że zaplanowane atrakcje będą okazją do wywołania uśmiechu na małych buziach.

Luty

Luty zaczniemy bardzo smacznie bo któż z Nas nie lubi naleśników??? Obchodzony w tym roku 2 lutego Dzień Naleśnika będzie doskonałą okazją do zorganizowania w naszym żłobku zajęć i zabaw z jego wykorzystaniem.

Tego dnia nie może zabraknąć akcentów kulinarnych. Dzieci poznają przepis na to danie, a współpraca wszystkich dzieci zaowocuje plakatem przedstawiającym przepis na naleśniki w graficzny i łatwy do zapamiętania sposób. Nie zabranie także zabawy o charakterze sensorycznym – dzieci zawiną się wzajemnie w koc tworząc „żywe naleśniki”.

9. lutego sale naszego żłobka zamienią się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach Dzieci będą miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznają historię jego powstania oraz dowiedzą się, z którego kraju pochodzi. Dzieci stworzą także kolorowe, smakowicie wyglądające placki, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Nie zabraknie również zabawy w „dostawcę pizzy” oraz zabaw z chustą animacyjną, która swoim kształtem przypomina tą włoską potrawę.

W piątek, 10 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Parasola, który jest doskonałą okazją do zapoznania się z historią powstania tego przedmiotu. Podczas tego dnia dzieci mają możliwość nauki właściwego posługiwania się parasolem, a także uczestniczenia w zabawach z jego użyciem. Zachęcamy do zabrania ze sobą kolorowych Parasolek 🙂

Radio towarzyszy nam codziennie – przekazuje nam informacje z kraju i ze świata, towarzyszy nam w drodze do i z przedszkola, pomaga pracować przy dobrej muzyce, poszerza horyzonty poprzez ciekawe autorskie audycje. Bobasy poznają podstawowe wiadomości o radiu i jego wynalazcach. Następnie zaprojektują własne radia i będą miały okazje odsłuchania pierwszych polskich słuchowisk – Ptasie radio w wykonaniu Pani Ireny Kwiatkowskiej.

14 lutego obchodzić będziemy w naszym żłobku Walentynki. Prosimy aby W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono. Dzień przepełniony będzie atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu.
Dzieci wezmą udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukaniu drugiej połówki serca. Poznają także tradycje walentynkowe, dowiedzą się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Będą wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne,

Dzień wielorybów nie jest zbyt znanym świętem, ale warto tym niezwykłym zwierzętom poświęcić trochę czasu Wieloryby są największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi i są największymi zwierzętami żyjącymi w oceanie. Są nawet większe niż największy dinozaur i uważa się, że miliony lat temu wieloryby prawdopodobnie chodziły po lądzie. Ich tylne nogi z czasem zniknęły, a przednie stały się płetwami.

16 lutego – Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpocznie się w naszym żłobku słodki dzień-tłusty czwartek. Dzieci podczas
zajęć dydaktycznych poznają tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbędą się zabawy muzyczno-ruchowe ,,Pieczenie chrustu”, ,,Układanie precelkowych rytmów”, ,,Budowanie piramid z poduszek”, taneczne oraz zajęcia plastyczne

W piątek, 17.02.2023 zapraszamy wszystkich Rodziców z grupy Pszczółek na wspólny bal karnawałowy. Szczegółowe informacje przekażemy w oddzielnym mailu. Na bal zapraszamy o godzinie 15:00, Rodziców również zachęcamy do przebrania się 🙂

27 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię – jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty, Młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Tymczasem jest to największy lądowy drapieżnik. W Bobasowie odbędą się zajęcia, mające na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony tego zagrożonego gatunku. Dzieci poznają wygląd i zachowanie niedźwiedzia polarnego, będą bawiły się w misiowe zabawy ruchowe i integracyjne, wezmą udział w doświadczeniu- dlaczego miś nie marznie w lodowatej wodzie.

Styczeń

Początek roku zaakcentujemy w bardzo włoskim stylu, a wszystko za sprawą Dnia Spaghetti. Wspólnie z dziećmi będziemy organizować zabawy sensoryczne w kolorach zielonym, białym i czerwonym! Jednym słowem, mama mia, będzie pysznie, będzie kolorowo, będzie włosko.

W kolejnym tygodniu pragniemy zaprosić Dzieci wraz z Rodzicami do wspólnej zabawy i udziału w konkursie na ramkę na zdjęcie lub obraz dla Babci i Dziadka. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w czwartek, 19 stycznia. Dla każdego uczestnika przewidziany jest drobny podarunek 😄

A już w piątek, 13.01.2023r zapraszamy wszystkie Maluszki na wspólne nocowanie w Bobasowie. W ramach Nocowanki przewidziane jest mnóstwo atrakcji.

Kolejny tydzień przyniesie nam dni w kolorach biało-czarnych, ale na pewno nie będzie miejsca na smutki i ponury humor, zarówno Dzień Bałwana, jak i Dzień Pingwina postaramy się zaakcentować w sposób, który zostanie zapamiętany przez nasze Maluszki i wywoła dużo uśmiechu.

Oczywiście styczeń to miesiąc, w którym swoje święto mają Babcie i Dziadkowie, my również będziemy o Nich pamiętać i przygotujemy małą pamiątkę z tej wyjątkowej okazji.

Ostatni tydzień stycznia zaakcentujemy wspólnymi warsztatami kulinarnymi w stylu staropolskim. Razem z Dziećmi upieczemy pyszny chleb. Oj będzie dużo świetnej zabawy w ugniatanie, mieszanie, dolewanie i wsypywanie.

Zaś 30 stycznia zaakcentujemy Dniem Zebry. Będziemy tropić to piękne zwierze po śladach w żłobku ale również szukać zebry na spacerze 😉

Mam nadzieję, że zaplanowane atrakcje sprawią Dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Grudzień

W tym szczególnie magicznym i rodzinnym miesiącu, jakim jest grudzień, chciałabym zaprosić Państwa do wspólnej zabawy, która stratuje już jutro i potrwa, aż do samych świąt, a jest nią nasza kalendarz adwentowy. Codziennie rano będziemy odkrywać kolejne zadania dla całej rodziny, a Państwa zachęcam do wspólnej zabawy i czerpania radości oraz inspiracji z tego zimowego i magicznego czasu.

We wtorek, 6.12.2022r. będziemy świętować Mikołajki w bardzo sportowym wydaniu, może nawet uda nam się sprawdzić czy Mikołaj odrobił lekcję z WFu.

A już 9 grudnia przygotowaliśmy dla naszych Maluszków muzyczną niespodziankę. Pięknie śpiewający Elf i niezwykle uzdolniony muzycznie Mikołaj zapraszają wszystkie Dzieci na świąteczny koncert. Tematem koncertu będzie podróż Mikołaja i Elfa z Laponii do Polski, czyli kolędowanie po polsku i angielsku, aby w formie zabawy kultywować najpiękniejsze świąteczne tradycje.

Chcąc wyjść na przeciw Państwa prośbom oraz naszym rozmowom chcemy zaproponować możliwość zapisania Dziecka na sobotni dyżur w Bobasowie, w godzinach 10:00-15:00. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo w oddzielnym mailu, w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że ułatwi to przygotowania niejednemu Mikołajowi 😉

W tym zimowym miesiącu będziemy również celebrować Dzień Guzika, który to jest bardzo ważnym elementem każdego bałwana lub ciepłego swetra. Nie może zabraknąć równie ważnego dnia, a duklanie Dnia Herbaty, gdyż czy jest ktoś z nas kto nie docenia jej rozgrzewającej mocy szczególnie po zimowym spacerze….

W poniedziałek, 19.12 grupę Pszczółek oraz we wtorek, 20.12 grupę Motylków zapraszamy wraz z Rodzicami na rodzinne spotkania w naszym żłobku. W czasie spotkania chcielibyśmy zachęcić Państwa do wspólnego muzykowania na dywanie oraz dekorowania pysznych pierników. Spotkania rozpoczną się o godzinie 15:00. Zaproszenia z szczegółowymi informacjami otrzymają Państwo na początku miesiąca.

A już w środę, 21 grudnia wszyscy będziemy wypatrywać śniegu, mamy nadzieję, że pierwszy Dzień Zimy da nam odrobinę zimowego puchu.

Listopad

W sobotę, 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat Dziecka staje się radosny i kolorowy.
Zachęcamy, aby Dzieci przez cały miesiąc przynosiły ze sobą ulubione książeczki. Mamy nadzieje, że nasz żłobek zamieni się w Baśniową Krainę, a Maluszki w bohaterów ulubionych bajek.

We wtorek 8 Listopada wspólnie będziemy celebrować Dzień Zdrowego Śniadania. Jako, że śniadanie zarówno dla Dzieci, jak i dorosłych, jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia, z tej okazji Nasi mali kucharze będą mogli przygotować dla siebie pyszne, zdrowe, pożywne i dające energię śniadanie. Zapraszamy wszystkich punktualnie do żłobka, abyśmy mogli wspólnie zasiąść do stołu.

Dzień Jeża w żłobku to świetna okazja, by 10 listopada uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Dla naszych Szkrabów będzie to również okazja do świetnych zabaw sensorycznych.

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości
„ Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji nasze Maluchy poznają symbole narodowe: godło, flagę i hymn.

Już w piątek, 18.11, zapraszamy wszystkie Maluszki na wspólne nocowanie w Bobasowie. W ramach Nocowanki przewidziane jest mnóstwo atrakcji.

Dnia 20 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Tego dnia zachęcamy do ubrania Bobasów na niebiesko. Dzień będziemy świętować pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzieci wezmą udział w ciekawych grach dydaktycznych i zabawach, będą miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze dadzą dobry przykład o tym, że znają swoje prawa. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da Dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

„ Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… „ – taki słowami ogłaszamy Dzień Kredki bo w szczególny sposób wiąże się z Dziećmi, bowiem dzięki kredkom, każdy Maluch może wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli. Kredki i zabawy z nimi uczą Dziecko twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka.
Tego dnia w naszym żłobku powstaną olbrzymie kredki, wykonane różnymi technikami. Dzieci wezmą również udział w zabawach z wykorzystaniem kredek, m.in. w układaniu ciekawych kompozycji i porządkowaniu kredek względem określonej cechy

A już 25 Listopada Dzień Pluszowego Misia, który jest najlepszym przyjacielem każdego malucha, ukochaną maskotką na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
O święcie tej postaci nie zapomną Dzieci z naszego żłobka. Zachęcamy, aby każdy Maluch przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznają historię święta. Będziemy bawić się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”

Listopad zakończą Andrzejki, w ramach których nauczyciele zorganizują zabawy andrzejkowe! Będzie to doskonała okazja do ciekawych zabaw, głównie kształcących zmysły. Obserwacja płomienia świecy czy lanie wosku stymulują zmysły tj.: wzrok i słuch, zaś zabawa z układaniem butów w rzędzie rozwija u dzieci pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. Zabawy andrzejkowe mają również na celu zapoznanie z tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi oraz rozwijanie ciekawości i kreatywności Dziecka poprzez samodzielne eksperymentowanie, doświadczanie.

Październik

Żegnamy już wrzesień i witamy nowy jesienny miesiąc czyli październik, a w nim, jak zwykle, przygotowaliśmy moc atrakcji dla naszych Szkrabów.

W październik wejdziemy bardzo muzycznie, a wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Muzyki. Zachęcam, aby tego dnia również w Państwa domach rozbrzmiała muzyka, niezależnie od gatunku. To doskonały pretekst do wspólnej zabawy i uśmiechu. 😄

A już w pierwszy wtorek miesiąca będziemy rozmawiać o zwierzętach za sprawą ich światowego święta. Będziemy liczyć łapy, szukać ogonków oraz odgadywać jakie to może być zwierzę po samych odgłosach. Tego dnia, po odbiór Dzieci ze żłobka, zapraszamy wszystkich domowych pupili lub chociaż przyniesienie ich zdjęcia, aby nasze Maluszki mogły podzielić się z grupą radością jakie może dać małe domowe stworzenie.

Pierwszy tydzień października zakończymy Światowym Dniem Uśmiechu. Mam nadzieję, że tego dnia znajdziemy niejeden powód do tego, aby się uśmiechnąć, i tego samego, już dzisiaj, życzymy również Rodzicom 😉

Kolejny tydzień rozpoczniemy Światowym Dniem Drzewa, a z tej okazji mamy w planach warsztaty przyrodnicze. Podczas warsztatów będziemy przesypywać, ugniatać i uklepywać. Będzie ziemia, piasek, kamyki i woda. Będą eksperymenty i dużo dobrej zabawy. z uwagi na charakter zabaw zalecamy ubrania, które mogą się nieco pobrudzić 😉

Z okazji Dnia Listonosza będziemy bawić się w pocztę, a także pisać i wysyłać listy.

Dzień warzyw i owoców zapowiada się smacznie, tego dnia zwrócimy się do Państwa o małą pomoc i wybór po jednym z bardziej ulubionych warzyw i owoców Państwa Dziecka. My, w ramach zajęć, przygotujemy wspólnie z Dziećmi sałatkę owocową i warzywne przekąski, a później, oczywiście będziemy wszystko wspólnie degustować.

Październik zakończymy wielkim i uroczystym balem Dyni, w planach są zabawy sensoryczne, tańce i wspólna zabawa.

Mamy nadzieję, że zaplanowane atrakcję wywołają u Dzieci wiele radości i uśmiechu.

Wrzesień

We wrześniu, z naszymi Maluszkami, planujemy, między innymi, obchodzić Dzień zdrowia jamy ustnej (poniedziałek, 12.09.2022) w ramach którego rozpoczniemy próby mycia ząbków po śniadaniu. Mycie ząbków będzie wprowadzone jako stały punkt w naszym planie dnia. Ten dzień będzie doskonałą okazją aby porozmawiać z Dziećmi na temat produktów, które są zdrowe, a które niezdrowe dla naszych zębów. W tym dniu nasz żłobek odwiedzi gość specjalny – ekspert w dziecinie dbania o higienę jamy ustnej – jeden z rodziców czyli mama Miłosza. Bardzo cieszymy się, że mamy tak otwartych na współpracę rodziców.

15 września przypadka Dzień Kropki w ramach, którego kropkowe akcenty pojawią się nie tylko na ubrankach Dzieci, ale również w całej przestrzeni naszego żłobka.

Wrzesień to również miesiąc, w którym żegnamy lato, a witamy jesień i właśnie z tej okazji postanowiliśmy zorganizować sensoryczny bal na powitanie jesieni, w trakcie którego dzieci poprzez różne zmysły będą mogły przywitać się z tą złocistą porą roku. Jesienna sceneria na sali będzie doskonałym tłem, abyśmy mogli wykonać Dzieciom jesienną sesje zdjęciową.

27 września przypada Dzień szalika z okazji którego, zorganizujemy nasz pierwszy konkurs do którego udziału zaprosimy naszych rodziców. technika wykonania szalika jest dowolna, ponieważ doskonale znamy kreatywność naszych rodziców. Już nie możemy się doczekać co zadziwi nas najbardziej: długość, szerokość, ozdoby czy sam krój… zacieramy ręce z niecierpliwości. Głosy, w dniu konkursu, będzie można oddawać za pośrednictwem naszych kanałów na mediach społecznościowych: instagram oraz facebook.

Ten piękny, jesienny miesiąc zakończymy kulinarnymi obchodami Dnia Jabłka, tak, tak… kulinarnymi 😄 także proszę spodziewać się naszych pierwszych wypieków 😄 przepisami na pyszne drożdżówki z jabłkiem podzielimy się przy okazji zamieszczenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Mam nadzieję, że zaplanowane atrakcje sprawią Dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Sierpień