Styczeń

Początek roku zaakcentujemy w bardzo włoskim stylu, a wszystko za sprawą Dnia Spaghetti. Wspólnie z dziećmi będziemy organizować zabawy sensoryczne w kolorach zielonym, białym i czerwonym! Jednym słowem, mama mia, będzie pysznie, będzie kolorowo, będzie włosko.

W kolejnym tygodniu pragniemy zaprosić Dzieci wraz z Rodzicami do wspólnej zabawy i udziału w konkursie na ramkę na zdjęcie lub obraz dla Babci i Dziadka. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w czwartek, 19 stycznia. Dla każdego uczestnika przewidziany jest drobny podarunek 😄

A już w piątek, 13.01.2023r zapraszamy wszystkie Maluszki na wspólne nocowanie w Bobasowie. W ramach Nocowanki przewidziane jest mnóstwo atrakcji.

Kolejny tydzień przyniesie nam dni w kolorach biało-czarnych, ale na pewno nie będzie miejsca na smutki i ponury humor, zarówno Dzień Bałwana, jak i Dzień Pingwina postaramy się zaakcentować w sposób, który zostanie zapamiętany przez nasze Maluszki i wywoła dużo uśmiechu.

Oczywiście styczeń to miesiąc, w którym swoje święto mają Babcie i Dziadkowie, my również będziemy o Nich pamiętać i przygotujemy małą pamiątkę z tej wyjątkowej okazji.

Ostatni tydzień stycznia zaakcentujemy wspólnymi warsztatami kulinarnymi w stylu staropolskim. Razem z Dziećmi upieczemy pyszny chleb. Oj będzie dużo świetnej zabawy w ugniatanie, mieszanie, dolewanie i wsypywanie.

Zaś 30 stycznia zaakcentujemy Dniem Zebry. Będziemy tropić to piękne zwierze po śladach w żłobku ale również szukać zebry na spacerze 😉

Mam nadzieję, że zaplanowane atrakcje sprawią Dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Grudzień

W tym szczególnie magicznym i rodzinnym miesiącu, jakim jest grudzień, chciałabym zaprosić Państwa do wspólnej zabawy, która stratuje już jutro i potrwa, aż do samych świąt, a jest nią nasza kalendarz adwentowy. Codziennie rano będziemy odkrywać kolejne zadania dla całej rodziny, a Państwa zachęcam do wspólnej zabawy i czerpania radości oraz inspiracji z tego zimowego i magicznego czasu.

We wtorek, 6.12.2022r. będziemy świętować Mikołajki w bardzo sportowym wydaniu, może nawet uda nam się sprawdzić czy Mikołaj odrobił lekcję z WFu.

A już 9 grudnia przygotowaliśmy dla naszych Maluszków muzyczną niespodziankę. Pięknie śpiewający Elf i niezwykle uzdolniony muzycznie Mikołaj zapraszają wszystkie Dzieci na świąteczny koncert. Tematem koncertu będzie podróż Mikołaja i Elfa z Laponii do Polski, czyli kolędowanie po polsku i angielsku, aby w formie zabawy kultywować najpiękniejsze świąteczne tradycje.

Chcąc wyjść na przeciw Państwa prośbom oraz naszym rozmowom chcemy zaproponować możliwość zapisania Dziecka na sobotni dyżur w Bobasowie, w godzinach 10:00-15:00. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo w oddzielnym mailu, w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że ułatwi to przygotowania niejednemu Mikołajowi 😉

W tym zimowym miesiącu będziemy również celebrować Dzień Guzika, który to jest bardzo ważnym elementem każdego bałwana lub ciepłego swetra. Nie może zabraknąć równie ważnego dnia, a duklanie Dnia Herbaty, gdyż czy jest ktoś z nas kto nie docenia jej rozgrzewającej mocy szczególnie po zimowym spacerze….

W poniedziałek, 19.12 grupę Pszczółek oraz we wtorek, 20.12 grupę Motylków zapraszamy wraz z Rodzicami na rodzinne spotkania w naszym żłobku. W czasie spotkania chcielibyśmy zachęcić Państwa do wspólnego muzykowania na dywanie oraz dekorowania pysznych pierników. Spotkania rozpoczną się o godzinie 15:00. Zaproszenia z szczegółowymi informacjami otrzymają Państwo na początku miesiąca.

A już w środę, 21 grudnia wszyscy będziemy wypatrywać śniegu, mamy nadzieję, że pierwszy Dzień Zimy da nam odrobinę zimowego puchu.

Listopad

W sobotę, 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat Dziecka staje się radosny i kolorowy.
Zachęcamy, aby Dzieci przez cały miesiąc przynosiły ze sobą ulubione książeczki. Mamy nadzieje, że nasz żłobek zamieni się w Baśniową Krainę, a Maluszki w bohaterów ulubionych bajek.

We wtorek 8 Listopada wspólnie będziemy celebrować Dzień Zdrowego Śniadania. Jako, że śniadanie zarówno dla Dzieci, jak i dorosłych, jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia, z tej okazji Nasi mali kucharze będą mogli przygotować dla siebie pyszne, zdrowe, pożywne i dające energię śniadanie. Zapraszamy wszystkich punktualnie do żłobka, abyśmy mogli wspólnie zasiąść do stołu.

Dzień Jeża w żłobku to świetna okazja, by 10 listopada uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Dla naszych Szkrabów będzie to również okazja do świetnych zabaw sensorycznych.

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości
„ Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji nasze Maluchy poznają symbole narodowe: godło, flagę i hymn.

Już w piątek, 18.11, zapraszamy wszystkie Maluszki na wspólne nocowanie w Bobasowie. W ramach Nocowanki przewidziane jest mnóstwo atrakcji.

Dnia 20 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Tego dnia zachęcamy do ubrania Bobasów na niebiesko. Dzień będziemy świętować pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzieci wezmą udział w ciekawych grach dydaktycznych i zabawach, będą miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze dadzą dobry przykład o tym, że znają swoje prawa. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da Dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

„ Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… „ – taki słowami ogłaszamy Dzień Kredki bo w szczególny sposób wiąże się z Dziećmi, bowiem dzięki kredkom, każdy Maluch może wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli. Kredki i zabawy z nimi uczą Dziecko twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka.
Tego dnia w naszym żłobku powstaną olbrzymie kredki, wykonane różnymi technikami. Dzieci wezmą również udział w zabawach z wykorzystaniem kredek, m.in. w układaniu ciekawych kompozycji i porządkowaniu kredek względem określonej cechy

A już 25 Listopada Dzień Pluszowego Misia, który jest najlepszym przyjacielem każdego malucha, ukochaną maskotką na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
O święcie tej postaci nie zapomną Dzieci z naszego żłobka. Zachęcamy, aby każdy Maluch przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznają historię święta. Będziemy bawić się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”

Listopad zakończą Andrzejki, w ramach których nauczyciele zorganizują zabawy andrzejkowe! Będzie to doskonała okazja do ciekawych zabaw, głównie kształcących zmysły. Obserwacja płomienia świecy czy lanie wosku stymulują zmysły tj.: wzrok i słuch, zaś zabawa z układaniem butów w rzędzie rozwija u dzieci pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. Zabawy andrzejkowe mają również na celu zapoznanie z tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi oraz rozwijanie ciekawości i kreatywności Dziecka poprzez samodzielne eksperymentowanie, doświadczanie.

Październik

Żegnamy już wrzesień i witamy nowy jesienny miesiąc czyli październik, a w nim, jak zwykle, przygotowaliśmy moc atrakcji dla naszych Szkrabów.

W październik wejdziemy bardzo muzycznie, a wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Muzyki. Zachęcam, aby tego dnia również w Państwa domach rozbrzmiała muzyka, niezależnie od gatunku. To doskonały pretekst do wspólnej zabawy i uśmiechu. 😄

A już w pierwszy wtorek miesiąca będziemy rozmawiać o zwierzętach za sprawą ich światowego święta. Będziemy liczyć łapy, szukać ogonków oraz odgadywać jakie to może być zwierzę po samych odgłosach. Tego dnia, po odbiór Dzieci ze żłobka, zapraszamy wszystkich domowych pupili lub chociaż przyniesienie ich zdjęcia, aby nasze Maluszki mogły podzielić się z grupą radością jakie może dać małe domowe stworzenie.

Pierwszy tydzień października zakończymy Światowym Dniem Uśmiechu. Mam nadzieję, że tego dnia znajdziemy niejeden powód do tego, aby się uśmiechnąć, i tego samego, już dzisiaj, życzymy również Rodzicom 😉

Kolejny tydzień rozpoczniemy Światowym Dniem Drzewa, a z tej okazji mamy w planach warsztaty przyrodnicze. Podczas warsztatów będziemy przesypywać, ugniatać i uklepywać. Będzie ziemia, piasek, kamyki i woda. Będą eksperymenty i dużo dobrej zabawy. z uwagi na charakter zabaw zalecamy ubrania, które mogą się nieco pobrudzić 😉

Z okazji Dnia Listonosza będziemy bawić się w pocztę, a także pisać i wysyłać listy.

Dzień warzyw i owoców zapowiada się smacznie, tego dnia zwrócimy się do Państwa o małą pomoc i wybór po jednym z bardziej ulubionych warzyw i owoców Państwa Dziecka. My, w ramach zajęć, przygotujemy wspólnie z Dziećmi sałatkę owocową i warzywne przekąski, a później, oczywiście będziemy wszystko wspólnie degustować.

Październik zakończymy wielkim i uroczystym balem Dyni, w planach są zabawy sensoryczne, tańce i wspólna zabawa.

Mamy nadzieję, że zaplanowane atrakcję wywołają u Dzieci wiele radości i uśmiechu.

Wrzesień

We wrześniu, z naszymi Maluszkami, planujemy, między innymi, obchodzić Dzień zdrowia jamy ustnej (poniedziałek, 12.09.2022) w ramach którego rozpoczniemy próby mycia ząbków po śniadaniu. Mycie ząbków będzie wprowadzone jako stały punkt w naszym planie dnia. Ten dzień będzie doskonałą okazją aby porozmawiać z Dziećmi na temat produktów, które są zdrowe, a które niezdrowe dla naszych zębów. W tym dniu nasz żłobek odwiedzi gość specjalny – ekspert w dziecinie dbania o higienę jamy ustnej – jeden z rodziców czyli mama Miłosza. Bardzo cieszymy się, że mamy tak otwartych na współpracę rodziców.

15 września przypadka Dzień Kropki w ramach, którego kropkowe akcenty pojawią się nie tylko na ubrankach Dzieci, ale również w całej przestrzeni naszego żłobka.

Wrzesień to również miesiąc, w którym żegnamy lato, a witamy jesień i właśnie z tej okazji postanowiliśmy zorganizować sensoryczny bal na powitanie jesieni, w trakcie którego dzieci poprzez różne zmysły będą mogły przywitać się z tą złocistą porą roku. Jesienna sceneria na sali będzie doskonałym tłem, abyśmy mogli wykonać Dzieciom jesienną sesje zdjęciową.

27 września przypada Dzień szalika z okazji którego, zorganizujemy nasz pierwszy konkurs do którego udziału zaprosimy naszych rodziców. technika wykonania szalika jest dowolna, ponieważ doskonale znamy kreatywność naszych rodziców. Już nie możemy się doczekać co zadziwi nas najbardziej: długość, szerokość, ozdoby czy sam krój… zacieramy ręce z niecierpliwości. Głosy, w dniu konkursu, będzie można oddawać za pośrednictwem naszych kanałów na mediach społecznościowych: instagram oraz facebook.

Ten piękny, jesienny miesiąc zakończymy kulinarnymi obchodami Dnia Jabłka, tak, tak… kulinarnymi 😄 także proszę spodziewać się naszych pierwszych wypieków 😄 przepisami na pyszne drożdżówki z jabłkiem podzielimy się przy okazji zamieszczenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Mam nadzieję, że zaplanowane atrakcje sprawią Dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Sierpień