O nas
O nas
O nas
previous arrow
next arrow

Zajęcia

Zajęcia

 

Zajęcia plastyczne i słuchowe
Kolorowanie, wyklejanie i stempelkowanie pozwala maluchom uczyć się poznawania nowych kształtów czy kolorów. Dzięki takiej nauce maluchy mogą kształtować swoją wyobraźnię, myślenie, a także zdolności manualne. Ponadto w naszym żłobku cenimy sobie zajęcia dydaktyczne polegające na czytaniu wierszy oraz bajek. W ten sposób pragniemy rozwijać skupienie uwagi, zainteresowanie, a także kształtowanie wyobraźni.

Logorytmika
Logorytmika to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, polegająca na połączeniu terapii logopedycznej z rytmiką. Dzięki temu połączeniu oddziałuje na sferę słuchową, ruchową i słuchowo-ruchową dziecka. W logorytmice stosuje się elementy gimnastyczne przy muzyce. Na bazie takich ćwiczeń muzyczno-ruchowych wykonuje się ćwiczenia słowno-ruchowe, w których wiodący jest rytm.

Zajęcia rytmiczne
Muzyka to niesamowita forma pobudzania kreatywności i rytmiki u najmłodszych. To nie tylko świetna zabawa, ale również nauka poznawania nowych instrumentów, piosenek oraz rytmów. Dodatkowo maluchy mogą podejmować próby samodzielnego wystukiwania dźwięków na poszczególnych instrumentach. Zajęcia rytmiczne to nieoceniony rozwój i nauka tańca, ruchu, a także wyrażania własnych emocji.

Zajęcia ruchowe
Zajęcia ruchowe dedykowane są najmłodszym, aby jak najwcześniej móc rozwijać prawidłową postawę oraz sprawność fizyczną. Nasze zajęcia przede wszystkim ukierunkowane są na ogólny rozwój dziecka, a także ćwiczenia ruchowe z możliwością naśladowania. Dodatkowo do zajęć włączane są ćwiczenia przy śpiewie, które są również świetną formą zabawy.

Uczymy się również:

  • komunikacji z innymi dziećmi oraz osobami dorosłymi
  • samodzielności podczas spożywania posiłków oraz oddawania potrzeb fizjologicznych
  • kontaktu w grupie rówieśniczej
  • przygotowania do późniejszego życia w społeczeństwie
  • dzielenia się zabawkami

Sensoplastyka
Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. W naszym żłobku stymulujemy wzrok, słuch, węch, dotyk i smak – ciągle coś ugniatamy, lepimy, rozdzieramy, malujemy, przelewamy i przesypujemy. Tworzymy ścieżki sensoryczne i autorskie zabawki z naturalnych materiałów, które dają dzieciom możliwość naturalnej ekspresji.

Ruch i spacery
W naszym żłobku kochamy ruch i kontakt z przyrodą! Wychodzimy na dwór każdego dnia przez cały rok. Mamy własny plac zabaw specjalnie przystosowany dla dzieci żłobkowych. Ponadto, dzięki wygodnym 6-osobowym wózkom, korzystamy z okolicznych parków, gdzie podczas spacerów dzieci poznają przyrodę.

Język angielski
Zajęcia edukacyjne dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych dzieci. Opierają się na formule nauki poprzez zabawę. Umysł małego dziecka jest niezwykle chłonny, dlatego wszelkie treści edukacyjne trafiają do niego bardzo szybko. Ważne jest jednak dobranie takiej formy nauki, by maluszki mogły czerpać z niej przyjemność i satysfakcję.
Zajęcia języka angielskiego, które w sposób regularny prowadzimy w placówce, są oparte na sprawdzanych metodach nauczania najmłodszych dzieci. Uwzględniają wykorzystanie licznych pomocy edukacyjnych i różnych form poznawania nowego języka. Dzięki temu są doskonałą zabawą, która jednocześnie pozwala uzyskać efekt edukacyjny.